TOG DEĞERİ NEDİR?

TOG birimi, yorgan gibi soğuktan koruyan örtü ve dış giyimde kullanılan bir ısı koruma birimidir. Bir yorgan satın alırken, özellikle kışın sizi ne kadar sıcak tutacağını bilmek istersiniz, bu nedenle TOG derecesini öğrenmek önemlidir. Yorganın etrafınızdaki sıcak havayı ne kadar iyi hapsedebildiğini ve dolayısıyla sizi geceleri yalıtımlı tuttuğunu ifade eder. Doğru TOG birimi,kişiden kişiye değişebileceği gibi yatak odanızın ısıtma sistemine ve bunun performansına göre de değişecektir.

EveTekstil ürünlerinde TOG değerine göre yorgan seçimi yapılabilmektedir. Çünkü Eve Tekstil yorganlarının dolgu miktarları, ısıtma derecesine göre belirlenmektedir.

TOG ölçekleri 6,5 TOG (en soğuk) ile 13,5 TOG (en sıcak) arasında değişir. Yazın yorgansız uyuyamayanlar için 6,5 TOG’luk yorganlar idealdir. 10.5 TOG veya üstü kış için idealdir. Yorganlarını yazlık yorgan ve kışlık yorgan olarak ayrımak istemeyenler için 10,5 TOG yorgan almak iyi bir çözüm olabilir. Tüm mevsim seçenekleri için de farklı seçeneklerde mevcuttur.

Ayrıca yorganın ağırlığının TOG derecesiyle ilgili olmadığını unutmamak gerekir. Kaz tüyü dolgulu yorganlar elyaf versiyonlardan daha iyi termal özelliğe sahiptir. Bu sayede, kaz tüyü yorganlarda aynı derecelendirmeyi elde etmek için çok fazla dolguya ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir, bu da genellikle kaz tüyü yorganları daha hafif yapar.

Her uyku tarzının benzersiz olduğunu anlıyoruz ve bu nedenle, Eve Tekstil olarak uyku alışkanlıklarınıza özel yorganlar üretiyoruz. İstediğiniz TOG değeri ve dolgu malzemesine göre yorgana kolayca ulaşabilirsiniz ve benzersiz uyku konforuna kavuşabilirsiniz.

Sağlıklı Yorgan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Navigasyon
Kapat

Sepetim

Kapat

Favorilerim

Son Görüntülenen

Close

Great to see you here!

Kişisel verileriniz, bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi 'de açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Already got an account?

Kapat

Kategoriler

× WhatsApp